Elegancka biżuteria artystyczna

Elegancka biżuteria artystyczna
Tak jak nie ma idealnej sukni ślubnej, tak i nie istnieje coś takiego jak idealna stylizacja ślubna. Całość wizerunku zależy od konkretnej osoby, to, co świetnie prezentuje się na jednej dziewczynie, na drugiej może wyglądać zupełnie inaczej.

W świecie ślubnych akcesoriów istnieją pewne kanony i stałe motywy, które wybierane są w dekoracjach.
Wciąż najwięcej Pań sięga po klasykę, przejawiającą się w prostej, bardzo oszczędnej stylizacji. Kiedyś do ślubu zakładało się wiszący na cienkim łańcuszku rodowy medalik, dziś obserwuje się powrót do tego ascetyzmu. Klasyka jest urokliwa, a poza tym sentymentalna, ponieważ przywołuje na myśl śluby z dawnych czasów. Jeśli młoda dziewczyna w prezencie przedślubnym dostaje biżuterię, w której brała ślub jej babcia, a dodatkowo styl ten komponuje się z jej suknią i całokształtem stylizacji, wiadomo, że nie sięgnie po nic innego.
Klasyka ma jeszcze jeden – o dziwo praktyczny – atut. Ze względu na brak pretensjonalności może z powodzeniem być wykorzystywana w sytuacjach „nieślubnych”, wymagających po prostu eleganckiego anturażu.
Wiele przyszłych panien młodych odkłada jednak klasykę do lamusa, nie patrzy nawet w stronę gotowych propozycji z salonów ślubnych, sklepów jubilerskich, a już na pewno nie interesuje się sztucznymi zestawami biżuterii. Zamiast tego spędzają one czas w pracowniach artystycznych, omawiając projekty unikatowej biżuterii ślubnej.
Taka alternatywa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pań, które na pierwszym planie stawiają oryginalność i nie chcą występować w swoim wyjątkowym dniu w sztampowej, dostępnej w katalogach i na wystawach sklepowych biżuterii. Propozycje tworzone przez artystów są niepowtarzalne, mają indywidualny charakter i nie sposób odmówić im wyrazistości. Możemy znaleźć gotowy projekt w pracowni, a możemy też ustalić go z projektantem. Wymyślanie swojej własnej biżuterii ślubnej może być niezapomnianą przygodą, o zachwycającym efekt końcowym.
Wykonywana ręcznie biżuteria zazwyczaj nie jest tania, pracownie artystyczne oferują jednak także możliwość wypożyczenia gotowych modeli.