Elegancki Pan Młody

Elegancki Pan Młody
Chociaż przygotowania do ślubu zazwyczaj pochłaniają przede wszystkim panny młode, to jednak i panowie w tym okresie mają dużo zadań do wykonania. Obowiązki Pana Młodego związane są głównie z finansami.

Jeśli nie wiesz, za co płaci Pan Młody, koniecznie sięgnij do weselnych tradycji.
Obecnie wiele narzeczonych wspólnie odkłada pieniądze na wesele, ale to właśnie przyszły Pan Młody podpisuje umowy związane z zarezerwowaniem sali weselnej czy z wynajęciem fotografa ślubnego. Według dawnego obyczaju, Pan Młody jest także odpowiedzialny za alkohol na przyjęciu weselnym. Weselny savoir vivre nakazuje jednak, że państwo młodzi nie powinni przesadzać z jego wypitą ilością.
Poza wyżej wymienionymi kwestiami, każdy Pan Młody musi dodatkowo zadbać o własny strój, który jest przecież bardzo ważnym elementem ślubnego wizerunku. Ubranie powinno być przede wszystkim dopasowane do stroju małżonki, warto więc wiedzieć, czy suknia Panny Młodej będzie w kolorze śnieżnej bieli czy może w odcieniu kremowym. Wówczas znacznie łatwiej będzie wybrać odpowiedni męski strój ślubny.
Pan Młody powinien także zastanowić się nad dodatkami do koszuli. Dzisiaj może to być krawat, mucha czy musznik. Coraz większą popularnością cieszą się również nietypowe rozwiązania: bez kamizelki, bez krawata, w szelkach. Są one przeznaczone dla odważnych panów, którzy na własnym weselu stawiają nie tylko na modę, ale i na wygodę. Coraz częściej panowie rezygnują również z tradycyjnego garnituru na rzecz smokingu. Jest to niewątpliwie bardzo szykowny ubiór. Kolor smokingu powinien być zawsze czarny.
Jeśli nie wiemy, jak dopasować koszulę do garnituru ślubnego, wówczas warto poszukać pomocy i fachowego sprzedawcy. Na pewno taka osoba podsunie nam również białe i srebrne kamizelki, które będą się pięknie komponować z suknią Panny Młodej. Oczywiście dobór koszuli powinien być uzależniony od wybranego wcześniej stroju. Panowie bowiem poza klasycznym garniturem mogą także postawić na wspomniany już wyżej smoking lub frak.
Frak jest także bardzo eleganckim strojem, który coraz częściej jest zakładany przez mężczyzn na ślub. Charakteryzuje się dwoma rzędami guzików z przodu oraz tym, że sięga do pasa. Marynarki fraka zazwyczaj się nie zapina. W zestawieniu z czarnym frakiem najlepiej będzie się prezentować prosta fryzura ślubna oraz biała koszula. Dobrze sprawdzi się także biała kamizelka, którą można zastąpić także atłasowym pasem. Do fraka koniecznie należy włożyć lakierki.