Jak dopasować koszulę do garnituru ślubnego?

Jak dopasować koszulę do garnituru ślubnego?
Chociaż większość panów zazwyczaj skupia swoją uwagę na wyborze garnituru ślubnego, to nieco uwagi warto poświęcić także dopasowaniu koszuli. Nie bez znaczenia jest jej kolor, fason oraz materiał, z którego została uszyta.

Oto kilka prostych wskazówek związanych z kupnem koszuli do garnituru ślubnego.
Najlepiej dopasowanie koszuli zacząć od koloru. Najbardziej elegancka wydaje się być biel. Koszule w śnieżnobiałej barwie pasują właściwie do każdego rodzaju garnituru. Można je dobierać także do szykownych smokingów oraz fraków. Zanim jednak dokonamy wyboru koloru koszuli, koniecznie skonsultujmy się ze swoją narzeczoną. Dowiedzmy się, jakiego koloru kreację będzie miała na sobie w dniu ślubu, a dopiero później podejmijmy decyzję o barwie koszuli. W ten sposób z całą pewnością uda nam się skomponować wytworny męski strój ślubny.
Niektórzy panowie decydują się zrezygnować z klasycznej elegancji i poszukują koszul utrzymanych w nieco bardziej oryginalnej stylistyce. W tym sezonie projektanci stawiają na nasycone kolory, aczkolwiek przy wyborze takiej koszuli ślubnej warto kierować się zasadą umiaru. Pamiętajmy, że kolor ubioru nie może zdominować całej uroczystości.
Przy wyborze koszuli musimy także zwrócić uwagę na jej ogólny krój. Koszula powinna być dopasowana nie tylko do garnituru ślubnego, ale także do sylwetki Pana Młodego. Jeśli na przykład rękawy koszuli będą się zwijać, wówczas zostanie zakłócony cały wygląd garnituru.
Dla Pana Młodego najbardziej odpowiednią koszulą ślubną jest niewątpliwie koszula z długim rękawem. Jeśli nasz wybór padł na szykowny smoking, wówczas dodatkowo musimy pamiętać o tym, by była ona zapinana na spinki. W zestawieniu ze smokingiem idealnie sprawdzi się także koszula z podwójnymi mankietami oraz z łamanym kołnierzykiem na stójce.
Dość istotny jest także wybór kołnierzyka, który powinien być dopasowany pod względem rozmiaru. Jeśli wybierzemy koszulę z odpowiednim kołnierzykiem, wówczas znacznie łatwiej będzie nam założyć krawat, warto o tym pamiętać.
Na ślub nie wybierajmy koszuli z krótkim rękawem, gdyż w takiej po prostu nie wypada się prezentować. Najlepiej jest zdecydować się na zakup koszuli z długim rękawem. Jeśli uroczystość zaplanowaliśmy w samym środku lata, wówczas koniecznie zapytajmy sprzedawcę o koszule, które zostały uszyte z naturalnych tkanin. Takie materiały pozwolą nam czuć się komfortowo nawet przy wysokich temperaturach. Zimą natomiast można postawić na sztuczne i poliestrowe tkaniny. Koszule wykonane z takich tkanin są stosunkowo tanie, a poza tym nie gniotą się jak koszule bawełniane.