Jakie kolczyki na ślub

Jakie kolczyki na ślub
W dniu swojego ślubu każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco i czuć się jak księżniczka. I w większości przypadków tak się dzieje, ponieważ sprawdzoną biżuterią i ozdobą tego dnia jest promieniujące od panny młodej szczęście. Biżuteria ślubna ma za zadanie wydobywać subtelność urody przyszłej żony oraz uzupełniać suknię.

Ślubne kolczyki mają do spełnienia podwójnie trudną rolę, ponieważ znajdują się blisko twarzy. Muszą więc nie tylko komponować się ze ślubnym naszyjnikiem czy bransoletą, a także pasować do oczu, makijażu, włosów i sposobu ich upięcia. Podczas całej ceremonii ślubnej i wesela będą na pierwszym planie, więc wyzwanie odpowiedniego ich doboru jest niemałe.
Przede wszystkim, jak przy każdym inny elemencie ślubnej biżuterii, trzeba pamiętać o zasadzie umiaru. Wszystkie ozdoby mają być dodatkami, a nie elementami dominującymi kreacji. Ślubne kolczyki więc powinny dyskretnie podkreślać szczęście i urodę bijące z twarzy panny młodej.
Kolczyki powinny być dobierane na samym końcu ślubnych przygotowań, kiedy znamy już koncept makijażu i sposób upięcia włosów. Jeśli mamy krótką fryzurkę lub włosy będziemy mieć upięte wysoko w ślubny kok, odsłoniętą twarz pięknie podkreślą długie, wiszące kolczyki. Wcale nie muszą być one bogato zdobione i ciężkie – równie wyraziste i bardzo eleganckie będą zawieszone na delikatnym łańcuszku małe perełki lub kryształki.
Jeśli do ślubu wybieramy się w rozpuszczonych włosach lub luźno upiętej, naturalnej fryzurze, nie koncentrujmy się na wyborze misternie zdobionych, długich kolczyków. Zginą one pod włosami, a dodatkowo mogą niepotrzebnie wydłużyć twarz. W takim przypadku doskonale sprawdzą się krótkie błyszczące modele, które przy ruchu głową subtelnie rozświetlą twarz.
Wersje kolorystyczne kolczyków zależą od naszej koncepcji ślubnej biżuterii. W klasycznej wersji kolczyki są monochromatyczne, srebrne, perłowe, z małymi brylantami, cykoriami lub zakończone kryształowa łezką. W pracowniach zdobniczych zamawiane są jednak również kolczyki bardziej awangardowe wzbogacone kolorowymi kamieniami.  Wszystko zależy od gustu królowej dnia.