Krawat, mucha czy musznik

Krawat, mucha czy musznik
Chociaż wydawać by się mogło, że panowie mają znacznie prostszy wybór niż Panny Młode, to jednak w rzeczywistości również oni stają przed szeregiem ważnych wyborów związanych ze strojem ślubnym.

Męski strój ślubny to nie tylko garnitur, koszula i spodnie. To również dodatki, o których musi pamiętać każdy Pan Młody.
Najpopularniejszym dodatkiem do męskiego stroju ślubnego jest bez wątpienia krawat. I chociaż może jest to dodatek już nieco powszedni, to mimo to, wciąż wybierany jest przez zdecydowaną większość panów. Klasyczny krawat powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału. Obecnie większość tego rodzaju dodatków szyje się z jednej warstwy jedwabiu, którą łączy się z bawełnianą wkładką.
Zanim staniemy się posiadaczem określonego krawata, warto sprawdzić jego jakość. W tym celu najlepiej jest chwycić za węższy koniec i obserwować, jak krawat będzie się układał. Jeśli zauważymy, że skręca się nawet nieznacznie, wówczas raczej zrezygnujmy z jego zakupu. O wyglądzie krawata decyduje w głównej mierze materiał, z którego został on wykonany. Ale bardzo ważny jest także kształt krawata, jego kolorystyka oraz faktura. Dobierając krawat do stroju ślubnego pamiętajmy, że dodatek ten powinien komponować się kolorystycznie z pozostałymi elementami ubioru.
Jeszcze jedną kwestią związaną z estetyką krawata jest sposób jego wiązania. Niestety z zawiązywaniem krawata wielu panów ma problemy, a tymczasem czynnik ten także decyduje o wyglądzie tego dodatku. Krawat zawsze należy wiązać w ten sposób, by jego trójkąt znajdował się na poziomie paska do spodni. Podczas zawiązywania krawata warto mieć także na uwadze sposób jego układania się.
W przeciągu kilku ostatnich lat bardzo dużą popularność jako dodatek do męskiego stroju ślubnego zdobył sobie również musznik. Wyglądem przypomina on nieco klasyczny krawat, ale sposób jego zawiązywania jest bliższy raczej muszce. Wiązanie musznika nie jest łatwe. W sprzedaży coraz częściej oferowane są nam jednak już gotowe muszniki. Ten dodatek doskonale pasuje zarówno do klasycznych garniturów, jak i również do szykownych smokingów.
Obok krawata i musznika należy wyróżnić także muszki. Panowie wybierają ją nieco mniej chętnie, zapewne z tego względu, że sposób jej wiązania także nastręcza wielu trudności. Na szczęście bez problemu można znaleźć gotową, zawiązaną już muszkę, która wymaga jedynie zapięcia. Muszka jest niezbędnym dodatkiem do smokingu.