Łańcuszki i wisiorki damskie i męskie

Łańcuszki i wisiorki damskie i męskie
Ślubna kreacja jest niepełna, jeśli brakuje jej pięknych dodatków. Takimi dodatkami mogą być np. stylowe kolczyki, bransoletka, pierścionek, łańcuszek lub wisior. Trzeba jednak pamiętać, że podstawą ślubnego stroju panny młodej jest sukienka, dlatego to ją powinno się kupić na samym początku, a dopiero później dokonywać dalszych zakupów. Każdy łańcuszek jest piękny, na szyi panny młodej najpiękniej wyglądają jednak delikatne łańcuszki z eleganckimi wisiorkami (mimo to niektóre kobiety decydują się na zastąpienie łańcuszka kolią). Łańcuszek może być wykonany ze złota albo ze srebra – wybór zależy przede wszystkim od panny młodej.

Trzeba jednak pamiętać, żeby nie łączyć złotych elementów z elementami srebrnymi, ponieważ nie wygląda to zbyt elegancko. Oczywiście bywają połączenie kolorystyczne, np. białe złoto ze złotem żółtym i czerwonym, jednak jest to „połączenie jubilerskie” (dany model wisiorka jest skonstruowany w ten sposób przez jubilera lub złotnika). Nieestetycznie wygląda połączenie srebrnego łańcuszka ze złotym wisiorkiem lub odwrotnie.
Łańcuszek i wisiorek można kupić razem lub osobno. Zestaw jest z pewnością droższy, jednak nie zawsze oba elementy muszą się nam podobać. Dlatego lepiej jest samemu wybrać łańcuszek, a następnie wisior, który będzie zdobił naszą szyję. Zarówno wśród wisiorków, jak i wśród łańcuszków istnieje szeroki wybór – można znaleźć: serduszka, kwiaty, owoce, zwierzęta, znaki zodiaku, właściwie wszystko, co przyjdzie nam do głowy (a jeśli czegoś nie ma, to można to zamówić indywidualnie w zasadzie u każdego jubilera).
Ciekawym rozwiązaniem jest zakup pięknego łańcuszka i kilku wisiorków, które będą przewieszane ze względu na okazję lub strój – można w ten sposób zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie cieszyć się ulubionym łańcuszkiem przez cały czas (nie nosząc przy tym zawsze tej samej ozdoby).
Na ślub najczęściej są wybierane wisiorki w kształcie serduszek. Są to podarunki od bliskich sercu osób albo pamiątki rodzinne (co jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ w stroju panny młodej nie może zabraknąć czegoś starego).