Markowe komplety biżuterii

Markowe komplety biżuterii
Prawie każda mała dziewczynka snuje marzenia o swoim ślubie. Co ciekawe jednak, centralną pozycję w tych wizjach zajmuje nie moment przysięgi małżeńskiej, nie książę na białym koniu, ale wygląd panny młodej.

Kilkuletnie, przyszłe panny młode roztaczają przed sobą marzenia o białej sukni w książęcej aranżacji, diademie na upiętych w kok włosach, szklanych pantofelkach. Czaru takiego wizerunku dopełniają oczywiście dodatki – czyli ślubna biżuteria.
Ze względu na wyjątkowość tego dnia biżuterii ślubnej stawia się wysokie wymagania.  Musi dodawać uroku, podkreślać urodę, być widoczna, ale jednak nie dominująca w  ślubnej całości wizerunku. Dobieranie każdego z elementów biżuterii, a wiec najczęściej kolczyków, naszyjnika, bransoletki może okazać się trudnym i zniechęcającym zadaniem dla wielu pań. Akcesoria muszą być skompletowane tak, aby razem tworzyły zgrabną całość, a dodatkowo pasowały do sukni.
Rozwiązaniem dla pań, które nie przepadają za poszukiwaniami biżuterii i chcą na pewno dokonać trafnego połączenia są gotowe komplety biżuterii. Występują one w rozmaitych kombinacjach: kolczyki + naszyjnik, kolczyki + bransoleta, naszyjnik + bransoleta.  Wszystko zależy od preferencji panny młodej i kroju sukni ślubnej. Przy wybraniu gotowego rozwiązania mamy pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą współgrać, wykorzystując te same motywy, kolory i materiały.
Najczęstsze materiały, z których wykonuje się komplety ślubnej biżuterii to metale szlachetne, czyli złoto (żółte lub białe) i srebro, kamienie szlachetne i klasyczne perły. Stylistyka jest uzależniona od preferencji panny młodej. Może być to sięgnięcie w klasykę, w której dominowały delikatne, skromne zestawy, a może być to rozwiązanie o charakterze indywidualnym i postawienie na biżuterię ręcznie robioną. Zaprojektowanie wraz z artystą kompletu ślubnej biżuterii może nadać jej niepowtarzalnego charakteru i przez długie lata przywoływać wspomnienia najpiękniejszego dnia w życiu.
Kompletując biżuterię ślubną, warto też sięgnąć do wspomnień z dzieciństwa – być może  odnajdziemy w pamięci projekty ślubnej biżuterii tworzone przez małą księżniczkę.