Męski strój ślubny

Męski strój ślubny
Wybranie właściwego stroju na ślub to nie lada wyzwanie, któremu sprostać czoła muszą nie tylko Panny Młode. Również panowie są zobowiązani do znalezienia odpowiedniego stroju ślubnego. Najczęściej jest to klasyczny garnitur, aczkolwiek to nie jedyna możliwość.

W sklepach coraz częściej bowiem można także znaleźć niezwykle wytworne fraki oraz smokingi.
Elegancki garnitur jest bez wątpienia najczęściej wybieranym męskim strojem na ślub. Można do niego dobierać białe i srebrne kamizelki, ale całość powinna być dopasowana do sukni, którą będzie miała na sobie Panna Młoda. Garnitur ślubny powinien być uszyty z wysokiej jakości materiału. Do historii przeszły już te stroje, które szyte są z tworzyw sztucznych. Obecnie w modzie są przede wszystkim garnitury w kolorze stalowym oraz czarnym.
Ubiór Pana Młodego powinien być przede wszystkim odpowiednio skrojony. Należy więc zadbać między innymi o to, aby marynarka była dopasowana do sylwetki. Szczupli panowie najlepiej będą prezentować się w fasonach o niezbyt szerokich ramionach. Rękaw marynarki powinien sięgać nam do połowy nadgarstka, nie dalej. Bardzo popularne są klasyczne garnitury jednorzędowe, które można nabywać w kompletach razem z kamizelką. Panowie coraz chętniej stawiają ponadto na marynarki o wydłużonej linii.
Podczas wybierania męskiego stroju ślubnego nie należy także zapominać o spodniach. Właściwie dopasowane spodnie to takie, które będą miały kant łamiący się na bucie. W sklepach można znaleźć także spodnie całkiem proste, które nie posiadają mankietów i są zwężane ku dołowi. W połączeniu z eleganckimi spodniami pięknie powinien prezentować się skórzany pasek, aczkolwiek pamiętajmy, że powinna to być raczej dyskretna ozdoba.
Jeśli niekoniecznie chcemy stawiać na garniturową klasykę, wówczas być może zainteresuje nas wybór ślubnego surduta. Surdut to nic innego jak stylizowany frak, który jest niezwykle szykownym ubiorem ślubnym. Surduty najczęściej szyte są z gładkich tkanin w kolorze czarnym, beżowym, granatowym oraz stalowym. Uzupełnieniem tego rodzaju stroju powinna być klasyczna kamizelka oraz biała koszula ze stójką. Dość dobrze sprawdzi się także koszula posiadająca zagięte rogi kołnierzyka.
Jeszcze jedna propozycją męskiego stroju ślubnego może być smoking. Jest to garnitur z charakterystycznym kołnierzem (najczęściej w kolorze czarnym), do którego dobierane są spodnie z lampasem. Koszula do smokingu obowiązkowo musi być biała, najlepiej z kołnierzem na stójce. Zwieńczeniem całego ubioru będzie czarna mucha. W sprzedaży można nabyć zarówno gotowe muchy, jak i przeznaczone do samodzielnego wiązania.