Modna biżuteria ślubna

Modna biżuteria ślubna
Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. To dzień, w którym stając przed rodziną, przyjaciółmi i bliskimi składa obietnicę spędzenia reszty życia z ukochanym mężczyzną i taką samą obietnicę od niego otrzymuje.

Ślub to święto miłości przede wszystkim i nieopisanej radości dwojga ludzi. Początek nowego życia.
Nic dziwnego zatem, że wymaga on niecodziennej oprawy. To właśnie dla uczczenia tego nowego początku, organizuje się całą oprawę ślubną, spędza długie miesiące na przygotowaniach, ustaleniu wesela, a panna młoda – od momentu, kiedy na jej palcu zabłyśnie zaręczynowy pierścionek, na projektowaniu swojego ślubnego wizerunku.
W dniu ślubu na jej palcu zagości nowy krążek – ślubna obrączka. Złota, srebrna, grawerowana, inkrustowana kamieniem – wyboru dokona ze swoim narzeczonym. O ile jest to jednak dla mężczyzny jest to koniec dylematów związanych ze ślubnymi dodatkami, o tyle dla przyszłej panny młodej to dopiero początek.
Do skompletowania pozostaje bowiem cały zestaw biżuterii ślubnej. Wybór ślubnych dodatków dokonywany jest jako jedna z ostatnich ślubnych decyzji. Ich rolą jest bowiem podkreślanie uroku sukni ślubnej i urody panny młodej. Najpierw więc wybieramy dominującą stylistyką, a później zaczynamy stawiać wisienki na torcie.
Najczęściej wśród ślubnej biżuterii pojawiają się kolczyki lub klipsy, łańcuszki i naszyjniki, bransoletki. W wersji najbardziej klasycznej są one wykonane ze złota lub srebra, a także wysadzane kamieniami szlachetnymi. Zaliczają się do nich brylanty, trochę tańsze cyrkonie, szafiry, turkusy, a także piękne perły, choć te ostatnie uznawane są przez niektórych za kamienie przynoszące łzy po ślubie. Tradycjonalistki nie wyobrażają sobie innej biżuterii niż wykonanej z naturalnych kruszców i metali. Coraz więcej zwolenniczek zyskuje jednak sztuczna biżuteria ślubna. Jest ona tańsza, wygląda bardzo efektownie, a także nie uczula, co często zdarza się na przykład w przypadku srebra.
Sporo pań decyduje się na wykonanie biżuterii ślubnej w pracowni projektanta. Biżuteria na zamówienie jest oryginalna, niepowtarzalna, dopasowana idealnie do gustu panny młodej.