Nietypowe rozwiązania: bez kamizelki, bez krawata, w szelkach

Nietypowe rozwiązania: bez kamizelki, bez krawata, w szelkach
Są mężczyźni, którzy nie czują się do końca dobrze w wytwornych stylizacjach. Nie oznacza to jednak, że taki Pan Młody w dniu swojego ślubu nie może się prezentować szykownie. Wręcz przeciwnie, można postawić na nietypowe rozwiązania, które sprawią, że męski strój ślubny będzie tak samo elegancki. Obecnie krawat, mucha czy musznik wcale nie muszą być już obowiązkowymi elementami męskiego ubioru.

Można spokojnie pojawić się na ślubie bez krawata i nie powinno to wzbudzić większych kontrowersji. Jednak wcześniej należy zdecydować się na wybór właściwego garnituru, do którego najlepiej dopasować białą koszulę. W uzyskaniu eleganckiego wyglądu pomoże nam także kwiat w butonierce.
Niektórzy panowie decydują się także na strój ślubny bez kamizelki. Kamizelka jest wprawdzie niezwykle szykownym dodatkiem do męskiego garnituru, ale dzisiaj nie ma już obowiązku jej wkładania. Można zatem śmiało postawić na klasyczny garnitur z białą koszulą lub wybrać czarny smoking, w którym każdy Pan Młody powinien prezentować się także bardzo wytwornie.
Innym nietypowym rozwiązaniem są szelki, na noszenie których obecnie decyduje się bardzo niewielka liczba panów. Tymczasem dobrze dopasowane szelki mogą okazać się naprawdę świetnym rozwiązaniem. Wybierając szelki na ślub lepiej zrezygnować jednak z tych na klipsach na rzecz szelek na guzikach. Guziki można szybko i łatwo wszyć do spodni, dzięki czemu szelki staną się wygodnym elementem męskiej garderoby.
Wielu panów jest zdania, że noszenie szelek jest odczuwalne na ramionach. Rzeczywiście jest w tym sporo prawdy, ale dzisiaj w sprzedaży możemy znaleźć sporo szelek wykonywanych z lekkich i przyjemnych materiałów. Są one znacznie bardziej komfortowe.
Szelki dodatkowo mają wiele zalet, gdyż dzięki nim koszula przestanie nam wychodzić ze spodni, a te z kolei przestaną nam opadać. Co więcej, włożenie szelek pomoże nam utrzymać spodnie przez całą uroczystość na ustalonym miejscu, bez względu na ilość wykonywanych ruchów. Jeśli zdecydujemy się na założenie szelek, koniecznie pamiętajmy o doborze właściwej długości skarpetek (przy siadaniu niestety większa ich część może być widoczna).
Szelki doskonale sprawdzą się wówczas, kiedy chcemy włożyć kamizelkę na własny ślub. Dodatek w formie szelek sprawi, że kamizelka będzie idealnie się układać i świetnie prezentować w połączeniu ze spodniami.