Podstawowe akcesoria ślubne

Podstawowe akcesoria ślubne
Suknia ślubna wybrana, fryzura i makijaż sprawdzone, buty leżące idealnie, pan młody niezmiennie nęcący. Wszystko jest? Absolutnie nie! Dopiero od tego momentu można zacząć myśleć o stawianiu wisienek na ślubny tort, czyli o dobieraniu ślubnych akcesoriów. Mimo że słowa „akcesoria”, „dodatki” brzmią zupełnie niewinnie i skromnie, kto raz wziął się za ich kompletowanie, wie, że łatwiej czasem dobrać nowego pana młodego niż zestawić kolczyki z naszyjnikiem, znaleźć bransoletkę, rozważyć tiarę i koronkowe rękawiczki.

Szukając idealnej ślubnej biżuterii i dodatków, musimy przejść przez gąszcz wzorów, materiałów, modeli, kolorów, propozycji klasycznych lub oryginalnych trendów.
Przed nami też szereg decyzji do podjęcia: stawiamy na tradycję i wybieramy delikatne perły i łańcuszki? Szukamy propozycji unikatowych i wybieramy się do pracowni artystycznej projektować ręcznie robioną biżuterię? Dominującym elementem będzie naszyjnik, więc wybierzemy skromniejsze kolczyki czy odwrotnie – w uszach zawisną długie kolczyki, a na szyi delikatny łańcuszek?
Przede wszystkim – zachowajmy spokój i traktujmy wybieranie ślubnych dodatków jak zwykłe zakupy. Jeśli na co dzień nosimy biżuterię, mamy wyrobiony gust i zazwyczaj udaje nam się podjąć słuszne decyzje o takim czy innym zakupie. Dzień ślubu, poza tym, że jest wyjątkowy i przełomowy dla naszego życia, nie czyni z nas, pod względem wyglądu, kogoś zupełnie innego. Nie myślmy zatem o sobie w kategoriach przemiany i bohaterki stylistycznej rewolucji, ale skupmy się na stylizacji, która jest w zgodzie z naszym gustem i sprawia, że czujemy się dobrze i swobodnie.
Pamiętajmy – ślubne dodatki mają za zadanie wydobyć z nas naturalne, kobiece piękno i rozświetlić naszą urodę. Mają być dodatkiem, a nie dominantą stroju, dlatego bardzo ważne jest zachowanie zasady umiaru. Lepiej mniej a gustownie, niż więcej a bez pomysłu. Tym bardziej, jeśli mamy bogatą, wystawną suknie, wszystkie dodatki powinny być delikatnymi akcentami jedynie.