Srebrna biżuteria ślubna

Srebrna biżuteria ślubna
Zakup ślubnej biżuterii to niemałe wyzwanie dla przyszłych małżonków. Najpierw przyszły pan młody musi zastanowić się nad wyborem pierścionka zaręczynowego. Kiedy myśli, że największy kłopot za nim, przychodzi kupno obrączek (choć podczas tych zakupów powinna mu towarzyszyć ukochana kobieta).

Przyszła panna młoda musi natomiast kupić swemu ukochanemu spinki do mankietów, nie może także zapomnieć o skompletowaniu własnej ślubnej biżuterii: kolczyków, łańcuszka, diademu, grzebieniu do włosów, bransoletki (niepotrzebne skreślić).
Lepsze złoto czy srebro?
Przyjęło się, że biżuteria ślubna powinna być złota, jednak coraz częściej miejsce złotych pierścionków i obrączek zajmuje srebrna biżuteria. Srebro zdecydowanie dominuje też w biżuteryjnych dodatkach ślubnych panny młodej – czy srebro lepiej komponuje się z bielą sukni ślubnej? Może tak, chociaż w dzisiejszych czasach odcienie ślubnej kreacji są przeróżne: od nieskazitelnej bieli, przez beże, aż po głębokie czerwienie. O dodatkach decyduje nie tylko kolor sukni, ale też jej fason – do skromniejszych modeli wystarczy dobrać delikatny srebrny łańcuszek (a całość już wygląda zachwycająco), natomiast do nieco bogatszych i bardziej ekstrawaganckich krojów lepsze będą większe i oryginalniejsze biżuteryjne dodatki.
Tak naprawdę dobór biżuterii ślubnej jest uzależniony przede wszystkim od gustów przyszłych małżonków. Czasem bywa tak, że panna młoda po prostu nie lubi złota, w związku z czym decyduje się na srebrne dodatki (lub odwrotnie). Czasem to mężczyźnie nie odpowiada złota biżuteria, w związku czym z niej rezygnuje. Czasem kobieta chce za wszelką cenę podobać się partnerowi i dlatego decyduje się, żeby włożyć srebrne kolczyki lub wisiorek. Czasem kobieta chce na swój ślub włożyć łańcuszek, będący rodzinną pamiątką lub ważnym prezentem i to do niego dobiera resztę dodatków. Jak widać, dobór biżuterii zależny jest od wielu czynników.
Największym grzechem jest zmieszanie złotej i srebrnej biżuterii – wygląda to mało elegancko i nieestetycznie.