Sztuczna biżuteria weselna

Sztuczna biżuteria weselna
Ślub to bez dwóch zdań dzień wyjątkowy i cała oprawa mu towarzysząca powinna posiadać ten sam charakter. Żeby efekt finalny był zachwycający, ślubne przygotowania zaczyna się na wiele miesięcy przed wydarzeniem właściwym.

Panna młoda wraz z przyjaciółkami, siostrami, mamą wybiera najpiękniejszą suknię ślubną, szuka idealnych butów, przetrząsa katalogi i internet w poszukiwaniu wymarzonej fryzury i makijażu, wreszcie – kompletuje biżuterię.
Tradycyjny zestaw biżuterii składa się z kolczyków lub klipsów, naszyjnika lub łańcuszka, bransoletki. Do tego dochodzą czasem inne dodatki ślubne, takie jak ozdoby do włosów, tiara, rękawiczki. Przyszłe panny młode wiedzą doskonale, jakie znaczenie ma właściwy wybór biżuterii, a także, jak trudno czasem jest skompletować całość. Każdy element musi ze sobą współgrać, a jednocześnie pasować do sukienki, włosów i urody. Sukcesem jest znalezienie biżuterii podkreślającej urok całej ślubnej stylizacji, tworzącej wyraziste akcenty, jednak na tyle subtelnej, że nie dominującej.
Wedle tradycji biżuteria ślubna wykonana jest z metali szlachetnych – złota lub srebra, kamieni: brylantów, szafirów, turkusów, bardzo często – pereł. Nie da się ukryć, że jest to wydatek niemały, a jeśli na co dzień panna młoda preferuje zupełnie inny, mniej elegancki styl, prawdopodobnie też zakup jednorazowy.
Z tego między innymi powodu powodzeniem wśród ślubnych dodatków cieszy się sztuczna biżuteria. Ozdoby kosztują kilka razy mniej, a sztuczne kamienie potrafią błyszczeć tak pięknie jak ich naturalne odpowiedniki. Oczywiście, nie da się nigdy ukryć, że panna młoda ma na sobie komplet biżuterii z jablonexu, a nie rodowe diamenty, jednak wcale też nie o to chodzi.
Biżuteria ślubna ma podkreślać czar panny młodej, ale nie jest najważniejszym elementem kreacji. Liczy się suknia, a przede wszystkim promieniujące od panny młodej szczęście. Więc jeśli nie jest ona tradycjonalistką i nie posiada na podorędziu kompletu rodowej biżuterii, może z czystym sumieniem wybrać sztuczne zamienniki. Producenci mają wśród swoich propozycji zestawy ślubne, które wyglądają naprawdę czarująco. I jeśli panna młoda nie może się zdecydować na kolczyki, spokojnie może kupić nawet kilka par – byleby tylko wybrała jedne przed ślubem.