Wyjątkowe łańcuszki i wisiorki

Wyjątkowe łańcuszki i wisiorki
Biżuteria ślubna pełni rolę dodatków nadających szyku ślubnej kreacji. Niezależnie od tego, czy dobieramy naszyjnik, kolczyki czy bransoletkę, musimy kierować się podstawową zasadą umiaru: biżuteria ślubna, choćby i najpiękniejsza, nie może przyćmiewać sukni i dominować. Obowiązkowym elementem ślubnych ozdób są naszyjniki i wisiorki.

Podkreślają one smukłą szyję i dekolt, delikatnie rozświetlając skórę. Charakter naszyjnika musi być dobrany do reszty biżuterii, urody panny młodej oraz sukni. Bardzo ważne jest odpowiednie zestawienie ze ślubnymi kolczykami. Jeśli są one wiszące, wyraziste i bogate, naszyjnik powinien być delikatny, najlepiej w formie lekkich perełek lub cienkiego łańcuszka. I oczywiście odwrotnie – naszyjnik ciężki i przykuwający wzrok wymaga delikatnych, krótkich kolczyków. Jeśli złamiemy tę zasadę, okolice twarzy będą wyglądać ciężko, a my ryzykujemy nasuwanie gościom skojarzeń z zimową choinką obwieszoną ozdobami.
Naszyjnik dobieramy w zależności od kroju dekoltu sukni:
Dekolt odcięty/prosty: najbardziej uniwersalny, pozwala na dużą swobodę. Bardzo gustownie wyglądają okrągłe naszyjniki bez kamienia lub zakończone eleganckim wisiorkiem.
Dekolt w kształcie serca: najczęściej jest głęboki, warto więc podtrzymać jego seksowny, choć oczywiście elegancki charakter. Znakomicie wpasuje się wisiorek na łańcuszku o kroju litery Y. Długość powinna być dobrana tak, aby łezka wpadała w dekolt.
Dekolt w kształcie litery V: taki dekolt bardzo ładnie podkreśla długą szyję i pasuje do wysoko upiętych włosów. Naszyjnik powinien mieć tę samą linię, co dekolt, przypominając literę V lub Y. Stawiajmy raczej na delikatny łańcuszek niż bogato zdobiony wisior.
Dekolt w stylu amerykańskim: ponieważ taki model jest dość mocno zabudowany przez grube, wiązane na plecach ramiączka, należy się zastanowić, czy w ogóle chcemy stawiać tu na naszyjnik. Być może lepiej sprawdzi się komplet kolczyków i bransolety.
Dekolt zabudowany, ze stójką: nie zdarza się często, ale Panie o długich łabędzich szyjach czasem się do niego przekonują. Zabudowany jest najczęściej koronką, więc oczywiście wyklucza jakąkolwiek ozdobę na szyi. Zamiast tego wybieramy wiszące kolczyki i bransoletkę.
Dobór naszyjnika zależy od przedstawionych zasad, ale pamiętajmy, że przede wszystkim musi być zgodny z gustem i stylem panny młodej.