Wzory pięknych obrączkek dla Państwa Młodych

Wzory pięknych obrączkek dla Państwa Młodych
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Trzeba wiele przygotowań, aby wszystko dobrze zaplanować – lista gości, zaproszenia, wynajęcie sali, katering, menu, muzyka, ślubne kreacje, biżuteria, itd.

Wszystko to wymaga poświęcenia czasu i energii, a także wyłożenia sporej sumy pieniędzy – ale chyba warto, zważając na ostateczny efekt tych przygotowań.
Wśród ogromu rzeczy do zrobienia, najważniejszy wydaje się wybór obrączek – symbolu wiecznej miłości małżeńskiej. W sklepach jubilerskich istnieje naprawdę szeroki wybór obrączek. Mogą być one wykonane ze srebra albo ze złota, mogą mieć jeden albo więcej kolorów (ostatnimi czasy dużą popularność zyskały obrączki dwu- i trzykolorowe), mogą wreszcie mieć wygrawerowany napis lub pozostać czyste i nietknięte – wybór należy do przyszłych małżonków.
Ważne jest, aby zakup obrączek ślubnych odbył się w obecności obojga przyszłych małżonków. Dzięki temu, każde z nich będzie mogło wyrazić swoje zdanie, na temat ich modelu, a także przymierzyć swoją obrączkę, żeby później podczas kościelnej ceremonii nie było żadnych niespodzianek. Warto jest też wcześniej zastanowić się nad ewentualną dedykacją, którą można wygrawerować na obrączce (ta sama sentencja nie musi widnieć na obu obrączkach). Jeśli państwo młodzi nie mają pomysłów, to pomocą z pewnością posłużą im sprzedawcy w sklepie jubilerskim – polecając najczęstsze frazy, bądź pokazując książkę z ich spisem.
Kto płaci za obrączki?
W dzisiejszych czasach mało kto przejmuje się starymi tradycjami, w związku z czym wydatki ślubne dzielone są zwykle na połowę i każda ze stron płaci tyle samo. Dawniej było jednak inaczej – to pan młody powinien zapłacić za ceremonię kościelną, wynajęcie księdza, garnitur, alkohol i muzykę na przyjęciu, a także za obrączki oraz wiązankę ślubną panny młodej. Ta z kolei powinna zapłacić za zaproszenia, przyjęcie weselne, noclegi gości oraz spinki do mankietów dla pana młodego.
Ślubna oprawa jest ważna, jednak najważniejsza jest miłość, która na wieki połączy zakochanych – ślub to jedynie do niej dodatek.